Rynek pracy

PRZYGOTUJ SIĘ DO WEJŚCIA NA RYNEK PRACY

Poniżej kilka informacji, które mogą przydać Ci się w procesie przygotowania się do rynku pracy.
 
Polskie CV pod lupą - analiza blisko 50 tys. dokumentów —  obszerne badanie pokazujące z czego składają się typowe CV w Polsce, czego w nich brakuje i na ile te dokumenty wpisują się w standardy rekrutacji w 2021 roku https://interviewme.pl/blog/polskie-cv-pod-lupa-badanie
CV bez doświadczenia  —  https://interviewme.pl/blog/cv-bez-doswiadczenia   przykłady 
do wykorzystania i porady, jak mimo krótkiego CV zyskać przewagę nad bardziej doświadczonymi kandydatami
List Motywacyjny jak napisać list motywacyjny, który zainteresuje pracodawcę - https://interviewme.pl/blog/jak-napisac-list-motywacyjny-do-firmy
Darmowe kreatory CV — https://interviewme.pl/blog/darmowe-kreatory-cv  jak stworzyć darmowe CV online.
 

To ich szukają pracodawcy. Najbardziej deficytowe zawody we Wrocławiu

Zdjęcia do rynku pracy

We Wrocławiu najbardziej brakuje m.in. specjalistów od IT, budowlańców, kelnerów, magazynierów, kucharzy czy pielęgniarek – wynika z badania przeprowadzonego przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy. Żaden zawód, zarówno w naszym mieście, jak i na całym Dolnym Śląsku nie jest nadwyżkowy.

Jak tłumaczą autorzy badania „Barometr zawodów 2019”, zawody deficytowe to te, w których w najbliższym roku nie powinno być trudności ze znalezieniem pracy. Zapotrzebowanie pracodawców będzie bowiem w ich przypadku duże, a podaż pracowników chętnych do podjęcia zatrudnienia i mających odpowiednie kwalifikacje – niewielka.

Największe deficyty, jeśli chodzi o pracowników, występują we Wrocławiu w ponad 30 branżach. Brakuje m.in. administratorów stron internetowych, brukarzy, elektryków, kelnerów i barmanów, kucharzy, monterów, magazynierów, budowlańców, programistów, sprzątaczek i ślusarzy. Autor tekstu wskazuje także na inne zawody. Zachęcamy do zapoznania się z całym artykułem pod adresem: https://wroclife.pl/nasze-miasto/kariera-biznes/deficytowe-zawody-we-wroclawiu/.

Czytaj więcej >>