Szukaj
Close this search box.

Liceum to świetny okres na przyglądanie się sobie, na refleksję o tym, co jest dla Ciebie ważne i czego chciał/a/byś w życiu.

Zapraszamy Cię do wspólnego konstruowania przyszłości.

Podczas zajęć grupowych z doradcą w Centrum Kształcenia Zawodowego postawisz sobie pytania, czym dla Ciebie jest kariera i będziesz poszukiwał/a na nie odpowiedzi. Nasza oferta dla Ciebie, to zajęcia grupowe w formie warsztatów i konsultacji indywidualnych.

Zajęcia grupowe

Zajęcia grupowe obejmują tematykę planowania kariery edukacyjno-zawodowej.

W ramach programu pt. „Zanim wybierzesz…” – będziesz miał/a okazję poruszyć wiele tematów m.in.:

Zajęcia składają się z trzech części.

W części pierwszej doradca prowadzi Cię przez różne modele kariery, postawisz sobie pytania, co jest dla Ciebie najważniejsze, na co zwracać uwagę w okresie dalszego kształcenia i jakie kompetencje we współczesnym świecie są szczególnie istotne.

W części drugiej będziesz miał/a możliwość wyszukiwania informacji w Internecie pod kierunkiem doradcy, które są przydatne w dalszym planowaniu swojego rozwoju edukacyjno-zawodowego. Zapoznasz się z rankingiem i oceną poszczególnych kierunków studiów, nauczysz się wyszukiwać informacji o ekonomicznych losach absolwentów oraz poznasz zasady rekrutacji do szkół wyższych i do szkół policealnych, a także inne sposoby nabywania kwalifikacji zawodowych.

W części trzeciej weźmiesz udział w grze interaktywnej, zrobisz test określający źródła Twoich motywacji, będziesz mógł/a porozmawiać i podzielić się swoimi refleksjami w oparciu o uzyskane wyniki. Doradca podzieli się z Tobą informacjami z rynku pracy i wskaże źródła informacji, z których warto korzystać samodzielnie, planując swoją przyszłość.

Konsultacje indywidualne

Rozmowa z doradcą może okazać się pomocna w konstruowaniu Twoich planów na przyszłość. Jej celem może być w równym stopniu chęć pozyskania przez Ciebie informacji od doradcy na temat planowania, jak i rozmowa, podczas której, razem z doradcą określisz swoje cele, możliwości ich realizacji, nazwiesz swoje marzenia i wyznaczysz własną ścieżkę ich realizacji.

Jak się umówić?

Zajęcia organizowane są po wcześniejszym uzgodnieniu z wychowawcą lub pedagogiem. Prowadzone są w formie warsztatowej w pracowni komputerowej.

Czas trwania zajęć – 135 minut.

Indywidualne porady – umów się telefonicznie – 71 798-67-00 wew. 141, 142 lub mailowo – info@doradcy-wroclaw.pl