Szukaj
Close this search box.

Uroczyste rozdanie dyplomów i wręczenie nagród laureatom V edycji powiatowego konkursu „GPS po zawodach”

Uroczyste rozdanie dyplomów i wręczenie nagród laureatom V edycji powiatowego konkursu „GPS po zawodach”

W piątek, 26 kwietnia 2024 roku, w Centrum Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu, odbyło się uroczyste podsumowanie V edycji konkursu „GPS po zawodach”.

Nagrodzeni zostali:
• Miłosz Kuszkowski – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Radwanicach
• Olesya Belova – Szkoła Podstawowa nr 71 im. Zesłańców Sybiru we Wrocławiu
• Barbara Ragankiewicz – Szkoła Podstawowa nr 91 im. Orląt Lwowskich we Wrocławiu
• Zofia Ślusarczyk – Szkoła Podstawowa nr 71 im. Zesłańców Sybiru we Wrocławiu
• Adam Nawrocki – Szkoła Podstawowa nr 73 im. Generała Władysława Andersa we Wrocławiu

W wydarzeniu wzięli udział laureaci konkursu z rodzicami, koordynatorzy konkursu z ramienia szkoły, dyrektorzy szkół podstawowych , pani Magdalena Lazopoulos – kierownik Działu Szkół Ponadpodstawowych Departamentu Edukacji UM Wrocławia, przedstawiciele firmy Mercedes-Benz Grupa Wróbel, przedstawicie Gazety Wyborczej oraz uczniowie klasy 7 wrocławskich szkół podstawowych nr 3
i 53.

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor CKZ pani Anna Chołodecka, która przywitała zaproszonych gości i opowiedziała o historii konkursu. Głos zabrała również pani Magdalena Lazopoulos. Następnie zaprezentowane zostały prace finałowe laureatów konkursu. Uczestnicy mieli też okazję wysłuchać ciekawego wystąpienia pana Bartosza Adamczewskiego -dyrektora Mercedes-Benz Grupa Wróbel.

Laureatom serdecznie gratulujemy! Dziękujemy Partnerom konkursu za pomoc w przygotowaniu niesamowitych nagród dla laureatów.

Po wręczeniu nagród laureatom konkursu „GPS po zawodach”, doradcy zawodowi oprowadzili uczestników wydarzenia po specjalistycznych pracowniach Centrum Kształcenia Zawodowego.

Prezentacja pracowni „Automatyk przyszłości”.

Wyniki konkursu „GPS po zawodach”

Drodzy uczniowie,
miło nam ogłosić, że wyłoniliśmy laureatów V edycji konkursu „GPS po zawodach”. Komisja konkursowa wybrała 5 najlepszych prac finałowych, choć decyzja, jak co roku, była niezwykle trudna. Wiemy, że w wykonanie zadania włożyliście dużo pracy i zaangażowania. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!
Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że
LAUREATAMI V edycji konkursu „GPS po zawodach” zostali:
• Olesya Belova – Szkoła Podstawowa nr 71 im. Zesłańców Sybiru we Wrocławiu
• Zofia Ślusarczyk – Szkoła Podstawowa nr 71 im. Zesłańców Sybiru we Wrocławiu
• Adam Nawrocki – Szkoła Podstawowa nr 73 im. Generała Władysława Andersa we Wrocławiu
• Barbara Ragankiewicz – Szkoła Podstawowa nr 91 im. Orląt Lwowskich we Wrocławiu
• Miłosz Kuszkowski – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Radwanicach

Laureatów wraz z koordynatorami konkursu z ramienia szkoły, zapraszamy na uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród, które odbędzie się w dniu 26.04.2024 roku o godzinie 10:00 w Centrum Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu, ulica Strzegomska 49a.

II etapu konkursu „GPS po zawodach”

Drodzy Uczniowie!

Zakończyliśmy II etapu konkursu „GPS po zawodach”. Otrzymaliśmy od Was prawie 40 prac, które polegały na stworzeniu CV w formie infografiki. Serdecznie dziękujemy za tak liczny udział! Komisja Konkursowa zmierzyła się z niełatwym zadaniem, aby wybrać jedynie 10 osób, które przejdą do finału.

Jak zawsze zaskakujecie swoją pomysłowością i bijemy Wam brawa za oryginalność wykonanych prac!

Przed nami ostatni etap – ETAP FINAŁOWY, który polega na przygotowaniu wideowizytówki przedstawiciela zawodu, który został wylosowany przez Organizatorów. Losowanie miało miejsce 1 marca 2024 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i przeprowadziła je dyrektor CKZ – Anna Chołodecka wraz z koordynatorami konkursu – doradcami zawodowymi Michałem Mrozem i Natalią Kamińską.

Poniżej przedstawiamy listę uczestników, którzy przechodzą do finału oraz zawody, o których uczniowie szkół podstawowych będą nagrywać wideowizytówki:

 • Barbara Ragankiewicz – przygotowuje do finału wideowizytówkę o zawodzie: elektromechanik pojazdów samochodowych
 • Ksenia Rohowa – przygotowuje do finału wideowizytówkę o zawodzie: technik logistyk
 • Mariusz Tomczak – przygotowuje do finału wideowizytówkę o zawodzie: technik robotyk
 • Olesya Belova – przygotowuje do finału wideowizytówkę o zawodzie: technik chłodnictwa i klimatyzacji
 • Anna Kłosowska – przygotowuje do finału wideowizytówkę o zawodzie: technik automatyk
 • Szymon Gębka – przygotowuje do finału wideowizytówkę o zawodzie: operator obrabiarek skrawających
 • Miłosz Kuszkowski – przygotowuje do finału wideowizytówkę o zawodzie: technik mechatronik
 • Piotr Napierała – przygotowuje do finału wideowizytówkę o zawodzie: technik elektryk
 • Adam Nawrocki – przygotowuje do finału wideowizytówkę o zawodzie: technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej
 • Zofia Ślusarczyk – przygotowuje do finału wideowizytówkę o zawodzie: technik programista

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki za finałowy etap konkursu. Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie. Bez Was ten konkurs by nie istniał! Zespół doradców Mowaz.

Przedstawiamy prace konkursowe uczniów, którzy przechodzą do finałowego etapu konkursu
„GPS PO ZAWODACH”.

Na zdjęciu Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego Pani Anna Chołodecka i koordynatorzy konkursu Pani Natalia Kamińska i Pan Michał Mróz.

Drodzy Uczniowie – uczestnicy Konkursu!

I etap konkursu „GPS po zawodach” uważamy za zakończony! Jest nam bardzo miło, że znowu tak licznie zechcieliście wziąć w nim udział, bowiem zgłosiło się do nas 127 uczniów z 17 szkół podstawowych z Wrocławia oraz powiatu wrocławskiego. Do II etapu przeszło 36 uczniów. Chcemy Wam serdecznie podziękować za nadesłane prace. Dzięki udziałowi w konkursie możecie lepiej poznać świat zawodów. W tym roku w I etapie konkursu najczęściej wybieraliście kucharza, cukiernika oraz technika weterynarii. Wszystkim uczestnikom gratulujemy kreatywności, zaangażowania oraz wysokiego poziomu wykonanych prac.

12 stycznia 2024 roku pani Anna Chołodecka – dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i pan Michał Mróz –  koordynator konkursu  wylosowali zawody (stanowiska) dla których przygotujecie CV w formie infografiki.  Wyniki losowania zostały przesłane do opiekunów konkursu. Teraz przed Wami kolejny etap, za który mocno trzymamy kciuki.

Dziękujemy również nauczycielom – koordynatorom konkursu w szkołach podstawowych  za przeprowadzenie konkursu na etapie szkolnym i wyłonienie najlepszych prac.

Uroczyste rozdanie dyplomów i wręczenie nagród laureatom powiatowego konkursu „GPS po zawodach” 2023

Laureaci konkursu „GPS po zawodach” 2023

Drodzy Uczniowie,

W piątek, 2 czerwca 2023 roku, w Centrum Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i wręczenie nagród laureatom powiatowego konkursu „GPS po zawodach”. W spotkaniu wzięli udział uczestnicy konkursu, ich opiekunowie z ramienia szkoły oraz następujący przedstawiciele firm: Magdalena i Tomasz Kuniccy z firm LIGA PRO Wrocław, Drzazga- akcesoria meblowe, Planeta Mebla; Damian Bąbka oraz Ewa Kieras z firmy Qair Polska S.A.; Urszula Zubek z firmy Taruon Polska Energia S.A., a także doradcy zawodowi z Międzyszkolnego Ośrodka Wspierania Aktywności Zawodowej. 

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor CKZ p. Anna Chołodecka. Oprócz ciekawych wystąpień prelegentów, uczestnicy mieli możliwość zobaczyć wideo wizytówki, które napłynęły do nas w ramach etapu finałowego.

Serdecznie gratulujemy Zwycięzcom! Dziękujemy również Partnerom konkursu, dzięki którym udało się przygotować niesamowite nagrody dla Laureatów.

Poniżej przedstawiamy linki do filmów finałowych:

„GPS po zawodach” 2023, Kuniccy
„GPS po zawodach” 2023, Kuniccy
„GPS po zawodach” 2023, Qair
„GPS po zawodach” 2023, Qair

Wyniki konkursu „GPS po zawodach”

Drodzy Uczniowie,

z wielką przyjemnością ogłaszamy, że zostały wybrane najlepsze finałowe prace konkursu „GPS po zawodach”. Komisja konkursowa nie miała łatwej decyzji. Wszystkie prace były na wysokim poziomie. Włożyliście dużo pracy w ich wykonanie, ale musieliśmy wybrać tylko pięciu laureatów. Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie. Miło nam ogłosić, że

LAUREATAMI IV edycji konkursu „GPS po zawodach” zostali:

 • ADAM BORODZIEWICZ- SP 5 we Wrocławiu
 • FRANCISZEK BASIŃSKI- Chrześcijańska Szkoła Podstawowa ARKA we Wrocławiu
 • IGA MAZUR- SP 91 we Wrocławiu
 • MILENA BIEGLUK- SP 23 we Wrocławiu
 • ROMAN CYBULSKI- Szkoła Fundacji Ewangelickiej Centrum Diakonii i Edukacji we Wrocławiu.

Laureatów wraz z koordynatorami konkursu z ramienia szkoły, zapraszamy na uroczyste rozdanie dyplomów oraz nagród w dniu 02.06.2023 roku o godzinie: 10:00 w Centrum Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu, ulica Strzegomska 49a.

Branżowe szkoły II stopnia

Absolwenci Branżowych Szkół pierwszego stopnia mają możliwość kontynuowania nauki w Branżowych Szkołach drugiego stopnia, uzyskując tym samym drugą kwalifikację w zawodzie oraz tytuł technika.

Przykładowa ścieżka kariery uczniów wybierających Branżową Szkołę.

Aby kontynuować naukę w Branżowej Szkole II stopnia należy zwrócić uwagę czy po Branżowej Szkole I stopnia ustawodawca przewidział możliwość kontynuowania nauki w danym zawodzie:

Kontynuacja nauki w danym zawodzie po Branżowej Szkole I stopnia

We Wrocławiu jest osiem Branżowych Szkół II stopnia, które dają możliwość nabywania kwalifikacji i uzyskania tytułu technika w wybranym zawodzie.

Branżowe szkoły II stopnia – Oferta w roku szkolnym 2022/2023

Branżowa szkoła II stopniaAdresNazwa zespołu szkółZawodyLink do strony www
Branżowa Szkoła II stopnia nr 1 ul. Gen. Józefa Haukego-Bosaka 21Zespół Szkół Teleinformatycznych i ElektronicznychTechnik elektronikhttps://zstie.edu.pl/
Branżowa Szkoła II stopnia nr 2ul. Borowska 105Zespół szkół nr 2Technik pojazdów samochodowychhttps://zs2.wroclaw.pl
Branżowa Szkoła II stopnia nr 3ul. Młodych Techników 58Zespół szkół nr 18Technik elektrykhttp://www.zs18.wroc.pl/
Branżowa Szkoła II stopnia nr 4ul. Grabiszyńska 236Zespół Szkół BudowlanychTechnik budownictwahttps://www.zsb.wroc.pl/
Branżowa Szkoła II stopnia nr 5ul. Jana Władysława Dawida 5Zespół Szkół Zawodowych nr 5Technik usług fryzjerskichhttps://zsz5.edupage.org/
Branżowa Szkoła II stopnia nr 6ul. Kiełczowska 43Lotnicze Zakłady NaukoweTechnik mechatronikhttps://lzn.pl/
Branżowa Szkoła II stopnia nr 9ul. Kamienna 86Zespół Szkół GastronomicznychTechnik żywienia i usług gastronomicznychhttps://zsg.wroclaw.pl/
Branżowa Szkoła II stopnia nr 12ul. Jana Władysława Dawida 9-11Zespół Szkół LogistycznychTechnik logistykhttp://www.logistyk-zsl.wroclaw.pl/