W dniach 29.09.2025 r. – 01.10.2025 r. w Centrum Placówek Kształcenia Zawodowego odbyły się szkolenia dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, w których uczestniczyło 193 doradców zawodowych i wychowawców klas 8
z wrocławskich szkół podstawowych. Szkolenia prowadziła Marta Kaczmarczyk – kierownik zespołu doradców zawodowych w Centrum Placówek Kształcenia Zawodowego.
Tematyka szkolenia :
- System szkolnictwa ponadpodstawowego:
a) zawody i kwalifikacje,
b) ścieżki edukacyjne umożliwiające uzyskanie określonego zawodu,
c) oferta edukacyjna wrocławskich szkół ponadpodstawowych. - Zasady rekrutacji do szkół ponadpodstawowych:
a) sposób przeliczania na punkty rekrutacyjne poszczególnych kryteriów uwzględnianych,
w postępowaniu rekrutacyjnym,
b) tryb przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego,
c) wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej. - Rekrutacja elektroniczna we Wrocławiu.
- Wnioski z rekrutacji z ubiegłego roku szkolnego oraz najczęściej popełniane przez rodziców błędy.
- Oferta MOWAZ-u: warsztaty dla klas 8 SP, zebrania z rodzicami, konsultacje indywidualne, konferencja OTK, konkurs „GPS po zawodach”.

Prezentacja ze szkolenia jest do pobrania w zakładce – „Dla nauczyciela – Materiały do pobrania dla nauczycieli i doradców” – https://www.doradcy-wroclaw.pl/informator/dla-nauczyciela/.
Dziękujemy za tak liczne uczestnictwo i zainteresowanie z Państwa strony.