Szukaj
Close this search box.

23 października odbyła się w Centrum Kształcenia Zawodowego w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery konferencja pod hasłem „Talent i praca – to się opłaca!”.

Wydarzenie zainaugurowała dyrektor CKZ Pani Anna Chołodecka, która przywitała zaproszonych gości.
Następnie głos zabrała Pni Ewa Szczęch – Dyrektor Wydziału Szkół Ponadpodstawowych i Specjalnych UM Wrocławia, która podkreśliła wagę kompetencji miękkich na rynku pracy. Doktor Violetta Drabik-Podgórna – pracownik naukowy Uniwersytetu Wrocławskiego zachęciła uczestników konferencji do refleksji na temat talentów rodzących się w interakcjach w kontekście planowania kariery edukacyjno-zawodowej. Obecny na konferencji przedstawiciel rynku pracy Michał Wiśniewski – Konstruktor w Rawlplug S.A. opowiedział o swojej ścieżce kariery i zaprezentował możliwości rozwoju w firmie Rawlplug S.A.. Przedstawił ciekawą prezentację na temat: ,,Fachowość w przemyśle. Połączenie kompetencji i wiedzy w procesach produkcyjnych”. Doktor Joanna Rabiega-Wiśniewska z Instytutu Badań Edukacyjnych przybliżyła uczestnikom konferencji temat poszukiwania i porównania doświadczeń użytkowników „Zeterki” i czatu GPT, podobieństw i grupowania kwalifikacji z wykorzystaniem narzędzi sztucznej inteligencji.

Materiały do pobrania z konferencji znajdują się w zakładce „Dla nauczyciela – Materiały do pobrania dla nauczycieli i doradców”.

Dziękujemy za tak liczą frekwencję i panel dyskusyjny!
Zespół doradców MOWAZ