IV EDYCJA KONKURSU GPS PO ZAWODACH

W październiku rozpoczęliśmy kolejną IV edycję konkursu „GPS po zawodach”, którego głównym celem jest promowanie kształcenia zawodowego wśród uczniów wrocławskich szkół podstawowych klas VII i VIII. Udział w konkursie jest również okazją do zapoznania uczniów z działalnością wybranych firm z aglomeracji wrocławskiej oraz przybliżenia świata zawodów nauczanych we Wrocławiu.

Mamy nadzieję, że kolejna edycja spotka się z jeszcze większym zainteresowaniem.

Honorowy patronat nad konkursem - Departament Edukacji. Więcej informacji o konkursie znajduje się w zakładce GPS po zawodach.

http://www.doradcy-wroclaw.pl/index.php/45-dla-uczniow/267-gps-po-zawodach

Na zgłoszenia uczestników konkursu czekamy do 02.12.2022 r.

GPS PO ZAWODACH zgłoszenia

Ogólnopolski Tydzień Kariery w CKZ „Złap za stery do swojej kariery”

21 października w Centrum Kształcenia Zawodowego w ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery odbyła się konferencja pod hasłem „Złap za stery do swojej kariery”. Wydarzenie zainaugurowała dyrektor CKZ Pani Anna Chołodecka, która przywitała gości, prelegentów oraz uczestników spotkania: nauczycieli, doradców i uczniów wrocławskich szkół podstawowych. Podczas wystąpienia dr Anetty Pereświet – Sołtan (Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu), uczestnicy byli zachęcani do pogłębionej aktywności w różnych obszarach swojego życia, refleksji nad znaczeniem samoświadomości, samosterowności, poczucia własnej wartości i znaczenia pozytywnego myślenia w planowaniu kariery.

Obecny na konferencji przedstawiciel rynku pracy Pan Tomasz Chodor z Tauron Dystrybucja S.A. podzielił się tym jak wyglądała jego osobista ścieżka kariery natomiast Mateusz Hady z firmy 3M zaprezentował możliwości rozwoju w jego firmie oraz zwrócił uwagę na istotną rolę kobiet w naukach ścisłych.

O swojej krętej ścieżce kariery i wykorzystywaniu nadążających się okazji opowiedziała Ewelina Wyspiańska-Trojniarz (SCRUM Master) a przepisem na sukces zawodowy podzielił się Krzysztof Maria Wysocki (Project Manager-Wystawa Pająków), wskazując jak ważna jest wiara w siebie, podejmowanie prób, kreatywność i konsekwencja w życiu

Po konferencji obecni uczniowie i nauczyciele zostali wprowadzeni w tajniki automatyki, zwiedzając pracownię “Automatyk Przyszłości” i najnowszą pracownie CNC.

WhatsApp Image 2022 10 24 at 07.24.52.jpg

Spotkanie z przedstawicielem Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia

Dnia 23.09.2022r w Centrum Kształcenia Zawodowego odbyło się spotkanie z przedstawicielem Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia Panem Stanisławem Chodorowskim dotyczące elektronicznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. W zebraniu uczestniczyła Pani Dyrektor CKZ Anna Chołodecka, informatyk Tomasz Chudzikiewicz oraz zespół doradców zawodowych MOWAZ-u. W czasie spotkania omówiono wnioski i postulaty dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2023/2024 oraz ustalono dalszą współpracę w tym zakresie.

chodorowski