Zarządzenie nr 5/2021 Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z dnia 26 lutego 2021 roku w sprawie wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych (...)

Zarządzenie nr 5

Szanowni Państwo,

Dnia 26 lutego 2021 r. Dolnośląski Kurator Oświaty wydał Zarządzenie nr 5/2021 w sprawie wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, oraz miejsc uznanych za wysokie w tych zawodach w roku szkolnym 2020/2021.

Dostępne są one pod linkiem: https://www.kuratorium.wroclaw.pl/zarzadzenie-nr-5-2021-dolnoslaskiego-kuratora-oswiaty-z-dnia-26-lutego-2021-roku-w-sprawie-wykazu-zawodow-wiedzy-artystycznych-i-sportowych-organizowanych-przez-dolnoslaskiego-kuratora-oswiaty-lub-i/

Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2021/2022

Terminy postępowania gov

Szanowni Państwo,

Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło Terminy postępowania rekrutacyjnego i terminy składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022.

Zachęcamy do zapoznania się z oryginalną treścią artykułu pod linkiem:
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/terminy-rekrutacji-do-szkol

Terminy postępowania w dwóch wersjach (rozszerzona ze strony Ministerstwa oraz skrócona przygotowana przez zespół doradców do pobrania poniżej).

Witamy po feriach!

phone 5190643 1920

Szanowni Państwo,

wraz z Nowym Rokiem 2021, niezależnie od trwającej trudnej sytuacji pandemicznej, pragniemy zapewnić
o naszej gotowości pomocy w zakresie doradztwa zawodowego.

Szczególne zaproszenie kierujemy do rodziców ósmoklasistów i do tych uczniów, którzy poszukują pełniejszej informacji na temat oferty wrocławskich szkół, którzy chcieliby pogłębić wiedzę o sobie i wspólnie z doradcą zastanowić się nad podjęciem decyzji
o wyborze kierunku dalszego kształcenia.

Naszą ofertę poszerzyliśmy o:

  • zajęcia grupowe w formie on-line,
  • konsultacje indywidualne on-line dla uczniów i ich rodziców,
  • wsparcie nauczycieli i wychowawców klas ósmych m.in. poprzez prowadzenie zajęć on-line w ramach godzin wychowawczych z uczniami klas ósmych na temat rekrutacji, tworzenia list preferencji i obliczania punktów rekrutacyjnych oraz udział w zebraniach on-line z rodzicami w celu przekazywania informacji o zasadach rekrutacji do wrocławskich szkół ponadpodstawowych,
  • wsparcie nauczycieli on-line w zakresie opracowywania i ewaluacji wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego, rocznych planów realizacji doradztwa oraz programów doradztwa zawodowego.

Nadal realizujemy stacjonarne konsultacje indywidualne dla uczniów i ich rodziców w Centrum Kształcenia Zawodowego z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Jesteśmy dostępni pod telefonami nr 71 798 67 00 wew. 141, 142 lub 116, albo 509 071 209. Kontaktować można się również za pomocą adresu e-mail info@doradcy-wroclaw.pl. Adresy do wszystkich doradców znajdują się w zakładce „O nas”, a także za pośrednictwem Wrocławskiej Platformy Edukacyjnej pe.edu.wroclaw.pl z wykorzystaniem MS Teams.

Zespół Doradców Zawodowych MOWAZ

Kilka słów na zbliżające się Święta

christmas 4666370 1920

Szanowni Państwo,

zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W tym czasie nie będziemy dostępni telefonicznie ani mailowo. Jednak obiecujemy, że na każdą wiadomość odpowiemy, jak tylko wrócimy po feriach. W trakcie tej przerwy będziemy ładować dla Was siłę i energię, aby jak najtrafniej wspierać Was w wyborach edukacyjno-zawodowych.

Tymczasem życzymy Wam zdrowych, spokojnych i pełnych miłości Świąt!

Dbajcie o siebie i bliskich!

Zespół Doradców Zawodowych MOWAZ

Spotkania z doradcami zawodowymi online!

social media 5187243 1920

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

w tym trudnym dla nas wszystkich okresie jesteśmy z Wami. Mimo, iż nie mamy możliwości spotkania się twarzą w twarz w Centrum Kształcenia Zawodowego, jesteśmy dostępni online. Każdy z doradców ma konto we Wrocławskiej Platformie Edukacyjnej oraz w Librusie, gdzie możecie nawiązać z nami kontakt. Jeżeli byliście umówieni z nami na konsultacje indywidualne stacjonarnie i obawiacie się, czy uda nam się je zrealizować? Bez obaw. Wspólnie na pewno wybierzemy dogodną dla Was możliwość spotkania- czy to przez MS Teams, maila lub telefonicznie.

Nie zapominamy również o zajęciach grupowych. W tym celu utworzyliśmy program, który chcielibyśmy zdalnie przeprowadzić wśród uczniów klas ósmych. Dotyczy on zasad elektronicznej rekrutacji, obliczania punktów rekrutacyjnych i tworzenia własnej listy preferencji. Mamy także możliwość przeprowadzenia spotkań online z rodzicami uczniów klas ósmych, podczas których chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę na temat oferty edukacyjnej wrocławskich szkół ponadpodstawowych oraz zasad elektronicznej rekrutacji.

Zainteresowanych współpracą nauczycieli, zapraszamy do kontaktu telefonicznego na nr 71 798 67 00 wew. 141, 142, 116 albo 509 071 209,
aby ustalić czas i szczegóły zajęć zdalnych z doradztwa zawodowego oraz zebrań online z rodzicami. Zapytania można także kierować do poszczególnych doradców zawodowych na maile wskazane na stronie www.doradcy-wroclaw.pl w zakładce „O nas” oraz na ogólny adres mailowy: info@doradcy-wroclaw.pl

Konsultacje zdalne z uczniami wrocławskich szkół podstawowych i ich rodzicami !

Drogi Uczniu! Drogi Rodzicu!

Zdjęcia i adresy mailowe

Doradcy zawodowi wykonują swoją pracę w systemie zdalnym podczas pełnionych dyżurów telefonicznych w Centrum Kształcenia Zawodowego; są do dyspozycji uczniów klas ósmych i ich rodziców od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.30 do 16.30.

Drodzy Uczniowie, chcemy w tym trudnym okresie być dla Was wsparciem; pomożemy Wam w wyborze szkoły ponadpodstawowej oraz w postępowaniu rekrutacyjnym. Proszę do nas pisać na adres: info@doradcy-wroclaw.pl lub dzwonić na numer:
71 798 67 00 wew. 141 lub 142 lub 116 oraz na numer tel. kom. 509 071 209.

Informujemy ponadto, że wszyscy wrocławscy uczniowie mogą w swojej szkole otrzymać konto do Wrocławskiej Platformy Edukacyjnej. Posiadanie konta do platformy daje możliwość zaproszenia uczniów wraz z rodzicami na video konsultacje z doradcą zawodowym. Zainteresowanych taką formą konsultacji z doradcą zawodowym prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy.